PVC podlahy
Monapo podlahy Kolín - idatabaze.czPodlahové krytiny - idatabaze.cz

MONAPO podlahy

Rychle, levně, kvalitně

 

Kontakty

 

 

 

 

Email:

info@monapo.cz

 

Telefon:

+420 608 800 912

Kontaktní formulář

 

 

 
 
 
 

 

PVC podlahy

 

Nabízíme podlahy od výrobců:

 

  • Fatra
  • Gerlflor
  • IVC Group
  • Novilon
  • Tarkett

 

Jsou vícevrstvé syntetické podlahové krytiny. Jsou vyráběny z druhé nejpoužívanější umělé hmoty na této planetě – z polyvinylchloridu. Jedná se o velmi pružný materiál s vysokou odolností proti mechanickému poškození, zejména oděru. Podlahy z PVC poskytují velmi kvalitní zvukovou a tepelnou izolaci. Pocitově mají tyto podlahy jen málo společného s tím, co si mnozí z nás pamatují například z prostor někdejších základních škol a jiných institucí minulosti. V kontrastu s našimi vzpomínkami působí povrch současných podlahových krytin z PVC relativně velmi teplým dojmem a příjemně se po něm chodí.

 

Podlahy z PVC jsou k dispozici doslova v nepřeberném množství nejrůznějších vzorů, povrchových struktur a barevných variant. Na tyto podlahy je totiž možné natisknout naprosto cokoliv, a to včetně poměrně velmi věrohodně působícího zdrsnění a zvrásnění povrchu této podlahové krytiny. Pokud se vzorů a povrchové struktury PVC podlahy týče, nejčastěji se pochopitelně jedná o imitace dřeva a dřevěných podlah, ale velmi zdařilé a oblíbené jsou i napodobeniny dlažby, kamene a dalších tradičních podlahových krytin.

 

Díky velmi vysoké odolnosti vůči mechanickému poškození se podlahy z PVC hodí jak do domácností, typicky do kuchyní nebo předsíní, tak do komerčně využívaných veřejných prostor, kde jsou na odolnost podlahy kladeny zvlášť vysoké nároky.

 

V minulosti, a zvláště v zemích někdejšího socialistického bloku, byly podlahy z PVC často označovány jako „linoleum“ nebo zkráceně „lino“. Je nutné však zdůraznit, že se nejedná o linoleum v pravém slova smyslu.

 

Skutečné linoleum je klasickým představitelem plastové podlahy zhotovené z přírodních, nikoliv ze syntetických surovin. Jedná se o 100% přírodní produkt vyráběný z dřevité moučky, přírodní pryskyřice a lněného oleje. Ostatně právě podle lněného oleje dostalo linoleum své jméno. Linoleum je biologicky odbouratelný materiál, je zdravotně nezávadné a neznečišťuje přírodní prostředí.

 

Hlavní výhody podlahy vyrobené z PVC

 

  • údržba podlahy z PVC je velmi nenáročná a rychlá
  • podlahy z PVC mají velmi vysokou odolnost vůči oděru a mechanickému poškození, proto se výborně hodí i do komerčně využívaných prostor s vysokými nároky na zátěž podlahy
  • podlahy z PVC patří mezi nejlevnější podlahové krytiny
  • množství nabízených vzorů, struktur a barevných variant těchto podlahových krytin je v postatě neomezené

 

PVC podlahy

Prodej a montáž podlahy, nábytku Kolín - Středočeský kraj