Laminátové plovoucí podlahy
Monapo podlahy Kolín - idatabaze.czPodlahové krytiny - idatabaze.cz

MONAPO podlahy

Rychle, levně, kvalitně

 

Kontakty

 

 

 

 

Email:

info@monapo.cz

 

Telefon:

+420 608 800 912

Kontaktní formulář

 

 

 
 
 
 

Laminátové plovoucí podlahy

 

Nabízíme podlahy od výrobců:

 

  • Balterio - katalog ZDE
  • Balterio Vitality - katalog ZDE
  • Egger - katalog ZDE, vzornik dekoru ZDE
  • Parador - katalog ZDE
  • Quick step - katalog ZDE

 

Laminátové plovoucí podlahy řadíme mezi plovoucí podlahy, tedy takové, které nejsou pevně spojeny s podkladovou vrstvou, ale které se vždy pokládají jako samostatné desky, vzájemně spojované a to nejčastěji způsobem na principu pero-drážka. Laminátové plovoucí podlahy bývají velmi dobrými napodobeninami dřeva, ale také kamene či dlažby. Vrchní vrstva podlahy je totiž tvořena potiskem, pryskyřicí napuštěním papírem, který může mít libovolný vzor. Laminátové podlahy jsou vícevrstvé podlahové krytiny, které jsou z velké části vyráběny z dřevěných materiálů. Oproti klasickým celo-dřevěným podlahám je to studenější a hlučnější krytina, která je však výrazně levnější a její údržba je jednodušší. Laminátové plovoucí podlahy mají také vysokou vodě odolnost a jsou poměrně dobře přizpůsobivé vůči oděrům. Podle oděru-odolnosti a zatižitelnosti se laminátové plovoucí podlahy dělí na komerční a domácí krytiny, kde komerční typ je vyráběn s ohledem na vyšší míru zátěže.

 

Struktura laminátových podlahovin:

 

Laminátová plovoucí podlaha je silná jen šest až osm milimetrů, což je asi jen polovina z tloušťky dřevěných parket. Přesto, že je tenčí, je velmi odolná a trvanlivá. Základ tvoří také dřevo ve formě zhuštěných nebo lisovaných dřevěných vláken (dřevotříska, MDF nebo HDF deska), které je hlavním předpokladem její odolnosti. Technologie výroby již může být různá a od ní se vyvíjí i cena podlahy.

Jsou levnější varianty, u kterých se na dekorativní fólii nebo papír nalisuje vrstva melaminové pryskyřice a na ni se nanáší ochranná krycí vrstva. Od ní závisí odolnost podlahy při používání. Stabilitu zajišťuje spodní protitažná vrstva. Tyto laminátové podlahy najdete pod označením DPL, což znamená přímý tlakový laminát, a jsou vhodné do méně namáhaných prostor ložnic, domácích pracoven či šatníků. Kvalitnějším řešením jsou laminátové plovoucí podlahy označené jako HPL, což znamená, že jsou z vysokotlakého laminátu - jednotlivé vrstvy se lisují do sebe při velmi vysokém tlaku a teplotě. Vrchní, nášlapná vrstva se skládá až ze dvou vrstev tvrdého laminátu. Tato podlaha je určena do namáhaných prostor, musí odolat nárazům, pohybům nábytku, nečistotám apod. Využít ji můžete v obýváku, kuchyni nebo na chodbách.

 

Další technologií výroby, se kterou se můžete setkat při výběru laminátové plovoucí podlahy, je jednostupňová vícevrstvá laminace s označením CML. Jednou z nevýhod, které má laminát oproti dřevu, je jeho hlučnost. Laminátová plovoucí podlaha bez potřebných úprav způsobuje při chůzi poměrně velký hluk. To je důvod, proč mají kvalitní laminátové podlahy vrstvu snižující hluk kroků. Jsou přibližně o dva milimetry tlustší, ale jejich komfort při používání se jednoznačně zvyšuje.

 

Vlastnosti laminátových podlah:

 

Laminátové podlahy patří mezi nejvyhledávanější podlahové materiály v bytech, rodinných domech či veřejných prostorách, při rekonstrukcích i novostavbách. Předurčují je k tomu tyto vlastnosti:

 

  • odolnost na tlak např. při vestavěném těžkém nábytku a také nábytková kolečka ani vysoké podpatky nezanechají žádné otisky,
  • jsou těžce hořlavé a dobře odolávají i cigaretovému popelu,
  • díky uzavřenému povrchu se nemá kde usazovat prach a tak jsou vhodné i pro alergiky,
  • jsou barevně stálé a výrazně odolné proti vzniku skvrn (káva, víno, čaj ...),
  • dobře odolávají negativním vlivům běžných čistících prostředků a mají malé nároky na údržbu.

 

Sortiment laminátových podlah a jejich všestranné provedení:

 

Laminátové plovoucí podlahy byly vyvinuty jako náhrada dřevěných a na začátku jejich vstupu na trh byly vnímány zejména z hlediska čisté účelovosti. Postupně však překročily tento rámec a začali nabízet stále více. Dnes sortiment laminátových plovoucích podlah hýří pestrostí barev, struktur, stylů, profilů a na trhu se objevují stále nové prvky, které posouvají kvalitativní parametry, povrchovou úpravu nebo způsob kladení laminátových podlah k stále větší dokonalosti. I na našem trhu se jejich sortiment rozšiřuje dokládá to například rozrůstající se počet špičkových producentů a výrobků které u nás prodávají.

 

Na to, kolik podob může mt laminátová plovoucí podlaha, dává odpověď široké spektrum dřevěných dekorů, ať už klasických nebo rustikálních a z evropských i exotických dřevin. Nabídka se dnes rozšířila i o barevné dezény dřeva mořeného na šedý, modrý, zelený, lososový či červený odstín. Kromě dřeva může laminátový povrch imitovat i mramor, korek či kámen v různých strukturách a také může mít povrch s jakýmkoli vzorem, například hráškové provedení v zelené barvě.

 

Promyšlenou kombinací různých barev či dekorů může interiér získat individuální a neopakovatelný vzhled. Při výběru barevnosti přitom platí, že světlé odstíny prostor zvětšují, naopak tmavší odstíny prostor opticky zmenšují. Další zásadou je, že velké a výrazné vzory jsou vhodné jen do větších místností. Atraktivní podlaha s výrazným vzorem vyžaduje i tomu odpovídající interiér, který umožní uplatnit vzor na dostatečně velké podlahové ploše, tak, aby opravdu vynikl. Avšak nezapomeňte: i když je vzorů v nabídce mnoho, stále platí obecné pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

 

Detaily jsou důležité pro zvýraznění krásy laminátové podlahy:

Prvotřídní podlahy se vyznačují i prvotřídním programem příslušenství (soklové, koncové, dilatační, přechodové schodové lišty apod.). A proto ani mi během našich realizací nezapomínáme, že i malé detaily ukončení vnitřních a vnějších koutů podtrhnou krásu laminátové plovoucí podlahy.

 

laminátová plovoucí podlaha

Prodej a montáž podlahy, nábytku Kolín - Středočeský kraj